8 Mart 2011 Salı

Ankara da Bir Baby Shower Partisi...

My creation

Funda'nın baby shower partisi...Aslında bu partiler yurt dışında anne ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için düzenleniyor. Bebek mağazasıyla anlaşıyor anne adayı ve ihtiyaçlarını seçiyor daha sonra bu partiye katılacak misafirlerde listeden hediyeleri seçip o gün partiye getiriyorlar. Bebek doğduktan sonra tekrar hediye alıyorlar mı o kadarını bilemiyorum. Hem ne alsam telaşından kurtuluyorsunuz hem de ihtiyacı olan bir hediye verilmiş oluyor.

baby boy cookies and diaper cakes

Ama bizim adetlerimize bu partinin asıl amacı pek uymuyor. Bir ara evlilik listesi yapıp mazağazayla anlaşıp düğün hediyelerini temin etme modası vardı ama tutmadı sanırım ülkemizde. İstanbulu bilmiyorum ama Ankarada tutmadı. Tepe Home da görüyordum 5-6 sene önce filancanın düğün listesi vs diye ama artık göremiyorum.
Biz de hediye istemek de alınan hediyenin fiyatının bilinmesi de ayıp karşılandığından tutmadı sanırım. Bir de altın hediyenin yerini hiçbirşey tutmaz diye düşünüyoruz tabi. (Yurt dışında altın takma diye bi adet yok sanırım)O nedenle baby shower partisi yerine anne adayına doğuma yaklaşırken yapılan sürpriz moral partisi desek belki daha doğru olur.
Amaç; anne adayına moral vermek ve son kez yıldızı olacağı bir parti sunmak. Bebek doğduktan sonra kendi doğumgünü de dahil her zaman ilgi odağı çocuklar oluyor çünkü:))


Bu partiden anne adayının haberi yoktu. Herşey büyük bir titizlik ve gizlilik içinde ayarlandı. Salona girince gözlerindeki şaşkınlık ve sevinç hepimize duygulu anlar yaşattı. Fundacım bebeğini sağlıkla ve kolaylıkla kucağına al inşallah...

Pasta ,kurabiye, cupcake tuzlu ve tatlılar, salatalar... Bebeğimizin ismi uzun olduğu için sadece baş harflerinden oluşan O ve A baş harfli kurabiyeler.

Her davetliye mavi tül içinde sunulan mini mavi biberon ve içinde biberon şekilli kurabiye. Etiketlerde tarih ve fundanın baby shower partisi yazılıydı hatırlanması için...

DSC07083

baby shower party

Hiç yorum yok:

 
designed by GeCe for only Karamelam